Copiii și părinții romi vor la școală

www.vreaulascoala.ro

POSDRU ID 132996

Acest website este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013

Activitate mentorat Sprijin Educaţional Intensiv Școala Gimnazială Stancea

 

Școala Gimnazială cu clasele I-VIII  Nr. 2 Stancea, județul Călărași

Mentor – Cristina Costea:

„Am început întâlnirea dându-le copiilor şi părinţilor să completeze un chestionar, prin care am putut „măsura”  bună cunoaştere şi relaţia dintre aceştia; prin piesă de teatru forum am putut vedea câte de importante sunt relaţiile cu cei din jur şi cum pot influenţă acestea viitorul unor tineri. Părinţii au venit cu soluţii pe care le-au jucat în piesa de teatru şi au mărturisit că vor încerca să le pună în practică zilnic în relaţiile cu, copiii lor.”