Copiii și părinții romi vor la școală

www.vreaulascoala.ro

POSDRU ID 132996

Acest website este cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013

Activități mentorat la școlile gimnaziale din Temelia, județul Bacău și Giurgiu

 

Activitate mentorat SEI la Școala Gimnazială Temelia, judetul Bacau

Mentor – Andreea Raluca Vidrascu

În cadrul activităţilor de mentorat desfăşurate pe componenta de Sprijin Educaţional Intensiv (SEI) la Școala Gimnazială Temelia, județul Bacău, mentorul Andreea Raluca Vidrascu a organizat, împreună cu elevii beneficiari dar şi non-beneficiari, un meci de fotbal. Echipa proiectului a beneficiat de ajutorul primarului comunei Temelia pentru închirierea terenului şi de ajutorul profesorilor de educaţie fizică pentru organizarea meciului, realizare tricouri şi arbitraj.

 

 

Activitate mentorat SEI la Școala Gimnazială nr.3 Giurgiu, județul Giurgiu:

 

“Relațiile de prietenie”